Liitonsarjojen tuomariohjelmat

Alla olevassa listassa on Etelä-Suomen alueen ylemmän tason tuomariohjelmat. Listaa päivitetään sitä mukaan, kun muutoksia tulee tietoon. Alueen tuomarinimeämisistä vastaa tuomarikouluttajat Kalle Hietanen ja Sami Ritola.

Otteluun nimetty tuomari on aina itse velvollinen hoitamaan mahdollisen esteen sattuessa sijaisen sekä ilmoittamaan siitä alueen tuomarikouluttajille. Lopullisesti tuomarimuutokset hyväksyy tuomarikouluttaja tai edelleen liiton tuomarinimeäjä.

NIMI
 JOUKKUEET
 TASO
 JATKOSARJA
 HISTORIA

Päivitetty: 2022-05-20 12:13:38

PVMOTTELUSARJAPTST2T3TTR
20.05.Hyvinkää-HelsinkiCtSMLehtonenKiljunen
20.05.Vihti-HaminaCtSMSalonenKaski EJokela AnVainio
21.05.Helsinki-TampereCtSMHaapalahtiPippolaWitick
21.05.Järvenpää-Hyvinkää 2CpSM-AArrajokiVastamäkiNurminenKilpiniemi
21.05.Hamina-RuskoPYPTuononenHeikkilä
21.05.Hamina-ViinijärviNSSiKääriäinenHeikkilä
21.05.Hyvinkää-KeravaNSSeNykänenKiljunenKorhonenHeinonen
21.05.Lahti-SiilinjärviMSSiJärvinenRitolaLevanen
21.05.PuMu akatemia-JärvenpääMSSeLaulainen HKinnunenMarkkanen
21.05.Kouvola-HaapajärviMYPVilenMajanneHeijariNiinivuori
22.05.Kouvola-RuskoPYPLaineLikanderMättöNarinen
22.05.Kuusankoski-ViinijärviNSSiAspbergLikanderAhtiainenKunnari
22.05.Lahti-EspooNSSeLevanenKanto
22.05.Hamina-SiilinjärviMSSiLappalainenHarju JTuononen
22.05.Imatra-KempeleMSUVilenMajanneIkäläVaittinen J
22.05.Kitee-SotkamoMSUKaukovaltaKääriäinenHeijariVaittinen P
23.05.Hyvinkää 1-YlihärmäTSU-AHeinonenLehtonenKorhonen
24.05.Hamina-HämeenkyröTSU-ATuononenHeijariSalmela Je
24.05.Helsinki-PoriTSU-AMarkkanenKarjalainenNikkanenHaapalahti
24.05.Seinäjoki-HyvinkääMSUMustonen ARitolaKäkönenKuokkanen
25.05.Hyvinkää-HelsinkiNSUKotiniemiKäkönenYlijokiMustonen V
25.05.Kouvola-KuopioMYPKaukovaltaHarju TRonkainenLahtinen
25.05.Lahti-HaminaMSSiKapanenNykänen
26.05.Espoo-HumppilaCpSM-BUusitaloSusiEväkoski
26.05.Hyvinkää 2-HaminaTSU-ALeinonenLehtonenYlianttilaSaarimaa
26.05.Hamina-Jokioinen junioritPSULappalainenHeijariTuononen
26.05.Järvenpää-KankaanpääPSUMäättäKinnunenPuroNurminen
26.05.Hyvinkää-ImatraPSULaulainen HHarju TLaulainen P
26.05.Lahti-HelsinkiNSSeLevanenHarju T
27.05.Kouvola-SotkamoMSUMustonen ARitolaHarju TLahtinen
27.05.Hyvinkää-PuMu akatemiaMSSeJärvinenHarju JMustonen S
27.05.Hyvinkää-VihtiCtSMLeinonenKiljunen
28.05.Hamina-KankaanpääPYPAspberg
28.05.Lahti-HyvinkääNSSeLevanen
28.05.Kerava-EspooNSSeKuusimaa MKuusimaa JLaulainen PKuusimaa L
28.05.Hamina-ViinijärviMSSiHeijariKäkönenTuononen
28.05.PuMu-PomarkkuMSSeMustonen VNykänen
28.05.Hamina-LappajärviNYPeHeijariKäkönen
28.05.Hyvinkää-KiteeMSUKaukovaltaKääriäinenVaittinen PVaittinen J
29.05.Espoo-RoihuNSSeSusiYlijokiKönönenHäkkilä
29.05.PuMu akatemia-PomarkkuMSSeMäättäLahtinen
29.05.Lahti-ViinijärviMSSiValleniusKivikoskiKoskinen
29.05.Hamina-JalasjärviNYPeHeijariAspberg
29.05.Janakkala-SiilinjärviNYPeMustonen VHarju J
29.05.Kankaanpää-ImatraMSURantalaLahtiKarjalainen KMarkkanen
30.05.Hyvinkää-Jokioinen JunPSUMustonen VKäkönen
30.05.Hamina-VihtiCtSMLappalainenHeijariSalmela Je
30.05.Kouvola-TamperePYPKääriäinenLikanderViinamäkiViinamäki
30.05.PuMu-HaminaPSUWestKotiniemiMarkkanen
31.05.Imatra-JoensuuMSUKaukovaltaKääriäinenHeijariVaittinen P
01.06.Kuusankoski-HaminaNSSiKääriäinenMättöKansanahoHakalin
01.06.Helsinki-LahtiNSSeYrttikoskiKoskinenTikka
01.06.Hyvinkää-PöytyäNSSeHeinonenKapanenReimanHeinonen
01.06.Janakkala-PoriNYPeMäättäAspbergLevanen
01.06.Kouvola-HaminaMYPKaukovaltaHarju TRonkainenLevanen
02.06.Hämeenlinna-SäkyläPYP
02.06.Hamina-HelsinkiCtSMTuononenSalmela Je
02.06.Hyvinkää 1-EspooCpSM-BLaine
02.06.Rauma-JyväskyläNSUKotiniemiHarju TLahtinenKarjalainen K
03.06.Hyvinkää 2-JärvenpääCpSM-AKiljunen
03.06.Hyvinkää-TampereCtSM
05.06.Hyvinkää-ImatraMSUMustonen ARitolaJärvinenKuokkanen
05.06.Kankaanpää-KouvolaMSURantalaLahtiKarjalainen KMarkkanen
05.06.Hamina-JyväskyläMYPKotiniemiKäkönenPeltolaYlijoki
06.06.Hamina-PoriTSU-AHeijariHeikkilä
06.06.Helsinki-SeinäjokiTSU-AMarkkanenKarjalainenNikkanen
06.06.Hyvinkää-HaminaPSUKärkimaaVehmanSusi
06.06.Kerava-LoimaaNSSeKuusimaa MLaulainen HLaulainen PKaasalainen
07.06.Janakkala-HaminaNYPeMäättäLahtinen
07.06.Kuusankoski-Joensuu 2NSSiLaineAspbergMäkeläHakalin
07.06.Kouvola-IkaalinenMYPKaukovaltaKääriäinenRonkainenIkälä
08.06.Seinäjoki-KempeleMSUMustonen ARitolaKäkönenKuokkanen
08.06.Hyvinkää-UlvilaMSSeKinnunenVehmanSusi
08.06.Hamina-Joensuu 2NSSiSalmela JeHeijari
08.06.Hyvinkää 2-SeinäjokiTSU-ALehtonenNykänenReimanMiettinen
08.06.Kouvola-ImatraCpSM-A
08.06.Espoo-PöytyäNSSeSusiYlijokiLärkaMannisto
09.06.PuMu-JokioinenMSSeMäättäLahtinenMarkkanen
09.06.Kuusankoski-HaminaNSSiKääriäinenMättöViinamäkiLammila
10.06.Kouvola-Hyvinkää 2CpSM-A
11.06.Joensuu-SeinäjokiMSUMustonen ARitolaRothströmMustonen V
12.06.Tampere-KoskenkorvaMSUMustonen AKotiniemiPeltolaMustonen V
12.06.Kitee-SeinäjokiMSUVilenMajanneIkäläHeijari
12.06.Imatra-HyvinkääMSURantalaLahtiKarjalainen KYlijoki
12.06.Lahti-HyvinkääNSSeLevanenHarju T
13.06.Hyvinkää 1-HaminaTSU-ALehtonenLeinonenReimanImmonen
13.06.PuMu-ImatraPSUKapanenKäkönenMarkkanen
13.06.Hamina-JärvenpääPSUHeijariHeikkilä
14.06.Hyvinkää 1-HumppilaCpSM-BKiljunenLaine
15.06.Hyvinkää-PoriNSUKotiniemiHarju TYlijokiLahtinen
15.06.Hamina-KouvolaMYPKaukovaltaKääriäinenHeijariViinamäki
15.06.PuMu-PöytyäMSSeJärvinenHarju JMustonen S
16.06.Hamina-JyväskyläNSSiTuononenHeijari
16.06.Janakkala-LaitilaNYPePeltolaNykänen
16.06.Kitee-ImatraMSURantalaLahtiKarjalainen K
16.06.Kouvola-KankaanpääMSUKaukovaltaKääriäinenHeijariRonkainen
17.06.Hyvinkää-HelsinkiNSSeLehtonenLeinonenLuukkonenKorhonen
17.06.Hamina-KouvolaPYPTuononenLappalainen
18.06.Lahti-LoimaaNSSePenttiläHarju T
18.06.Lahti-KiteeMSSiRitolaHarju JMustonen S
18.06.Hyvinkää-PuMuMSSeKapanenKinnunen
18.06.Hamina-KajaaniNYPeLappalainenHeikkilä
18.06.Kouvola-AlavusMYPVilenMajanneHeijariMättö
19.06.Helsinki-VaasaTSU-AVastamäkiYlijokiWitick
19.06.Hamina-KiteeMSSiMäättäLahtinen
19.06.Järvenpää-PomarkkuMSSeKotiniemiKivikoskiNurminenAalto
19.06.Loimaa-KannusMYPRantalaLahtiKarjalainen KMarkkanen
19.06.Imatra-KankaanpääMSUVilenMajanneVaittinen JHeijari
20.06.Hamina-LaitilaTSU-AHeijariHeikkilä
20.06.Hyvinkää 1-VaasaTSU-ANykänenHeinonenLignellMiettinen
20.06.Kouvola-HyvinkääPSURonkainenAspbergMättöHakalin
20.06.PuMu-Jokioinen junioritPSUWestKärkimaaMarkkanen
20.06.Kerava-EspooNSSeLaulainen HKokkonenLaulainen PKaasalainen
21.06.Hyvinkää-SotkamoMSUMustonen ARitolaJärvinenMustonen V
21.06.Lahti-Jyväskylän Kiri junioritMSSiKapanenNykänen
21.06.Järvenpää-KouvolaCpSM-A
22.06.Vihti-HelsinkiCtSMKaski HKaskinenJokela ArHelminen
22.06.Lahti-KeravaNSSePenttiläLevanen
22.06.Espoo-HyvinkääNSSeHäkkiläSusiRipattiRauhala
22.06.PuMu-Jokioinen junioritMSSeMäättäHarju T
22.06.Janakkala-KankaanpääNYPeLaulainen HLahtiSusi
22.06.Hamina-LappeenrantaNYPeHeijariHeikkilä
22.06.Imatra-KiteeMSUKaukovaltaKääriäinenVaittinen PSaarinen
27.06.Espoo-UlvilaCpSM-BLärkaUusitaloAuno
27.06.Hyvinkää 2-HämeenkyröTSU-ALehtonenKapanenLignellYlianttila
27.06.Hamina-TamperePSULappalainenHeikkilä
27.06.PuMu-KankaanpääPSUMustonen VKäkönenHaukkamaa Ar
27.06.Järvenpää-HyvinkääPSULaulainen HKärkimaa
28.06.Espoo-LoimaaNSSeKotiniemiKäkönenKönönenVaro
29.06.Järvenpää-PuMu akatemiaMSSePeltolaNykänen
29.06.Hyvinkää 1-Hyvinkää 2TSU-AKapanenReimanImmonen
30.06.Lahti-PöytyäNSSePenttiläLevanen
30.06.Helsinki-HaminaTSU-AVastamäkiKotiniemi
30.06.Espoo-Hyvinkää 1CpSM-BUusitaloKönönenKorpela
01.07.Helsinki-VihtiCtSMVastamäkiPippolaRentola
01.07.Hyvinkää-JokioinenMSSeMustonen VNykänen
02.07.Hamina-OulunsaloNYPeKaukovaltaKääriäinen
02.07.PuMu-UlvilaMSSeRonkainenAspberg
02.07.Lahti-ImatraMSSiRitolaHarju T
02.07.Helsinki-HyvinkääNSSeVastamäkiKoskinenTikkaKähkönen
03.07.Helsinki-HyvinkääCtSMVastamäkiPippola
03.07.Helsinki-KeravaNSSeVastamäkiYlijokiTikka
03.07.PuMu akatemia-UlvilaMSSePeltolaKäkönen
03.07.Hamina-LaitilaNYPeLappalainenHeijari
05.07.Vihti-TampereCtSMSalonenKaski EJokela AnSaloranta
06.07.PuMu-TampereMSSeWestHarju TKoskinen
06.07.Kerava-LahtiNSSeLaulainen PHeiskanenKuusimaa LKaasalainen
06.07.Järvenpää-KouvolaPSULaulainen HKärkimaaSusi
06.07.Hyvinkää 1-Jokioinen junioritCpSM-BLeinonenHeinonen
07.07.Hyvinkää-Jokioinen junioritMSSeKapanenNykänen
07.07.Hamina-JanakkalaNYPeHeijariHeikkilä
08.07.Hyvinkää-LoimaaNSSeNykänenHeinonenKorhonenKorhonen
11.07.Helsinki-Hyvinkää 2TSU-AHaukkamaa An
12.07.Kouvola-HämeenlinnaPYP
13.07.PuMu-JärvenpääMSSePeltolaKäkönen
13.07.Espoo-KeravaNSSeSusiUusitaloHäkkilä
14.07.PuMu-KouvolaPSULaulainen HHarju JHaukkamaa Ar
15.07.PuMu akatemia-Jokioinen junioritMSSeWestHarju TKoskinen
15.07.Hämeenlinna-RuskoPYPKiljunen
16.07.Janakkala-YlivieskaNYPeKarjalainen KKoskinenSusi
16.07.Järvenpää-TampereMSSeKapanenKivikoski
16.07.Helsinki-EspooNSSeMäättäKähkönen
17.07.Kuusankoski-JyväskyläNSSi
18.07.Hamina-YlihärmäTSU-AHeijariHeikkilä
18.07.Hyvinkää-PuMuPSUMäättäLahtinenMarkkanen
20.07.Järvenpää-JokioinenMSSeJärvinenHarju JMustonen S
20.07.Hyvinkää-LahtiNSSeKapanenHeinonenLaineLuukkonen
21.07.Helsinki-Hyvinkää 1TSU-AMarkkanenKotiniemiHaukkamaa An
21.07.Hyvinkää 2-RaumaTSU-ALignellReiman
21.07.PuMu-UlvilaPSUMäättäHarju TMarkkanen
21.07.Kouvola-HaminaPSUKapanenKäkönen
22.07.Hyvinkää-TampereMSSeLappalainenHeijari
22.07.Hämeenlinna-RuskoPYP
23.07.Hamina-MynämäkiNYPeLappalainenHeijari
23.07.Janakkala-KuopioNYPeRitolaHarju JRantala A
24.07.Kerava-HelsinkiNSSeKuusimaa MKuusimaa JKuusimaa LKaasalainen
24.07.Hamina-Jyväskylän Kiri junioritMSSiHeijariHarju T
24.07.Järvenpää-UlvilaMSSePeltolaKivikoski
26.07.PuMu akatemia-PöytyäMSSeKinnunenNykänenSusi
28.07.Hyvinkää-LahtiNSSeNykänenKapanenLuukkonenMiettinen
30.07.Helsinki-PöytyäNSSeMäättä
31.07.Hyvinkää-EspooNSSeLehtonenKiljunenLaineLuukkonen
31.07.Järvenpää-PöytyäMSSeKapanenNykänen
31.07.PuMu-HyvinkääMSSeMustonen VHarju J
31.07.Hamina-KankaanpääNYPeHeijariHeikkilä
31.07.Janakkala-JalasjärviNYPeLaulainen HKarjalainen KSusi
01.08.Kouvola-ImatraPSUNiinivuoriAspberg
01.08.Hamina-PuMuPSULappalainenHeikkilä
01.08.Hyvinkää-UlvilaPSUMäättäLahtinen
03.08.PuMu akatemia-TampereMSSeWestKinnunenKoskinen
04.08.Hyvinkää 1-RaumaTSU-ALignellMiettinen
04.08.Helsinki-LaitilaTSU-AKotiniemi
04.08.Hamina-Hyvinkää 2TSU-AHeijariHeikkilä
04.08.Järvenpää-PuMuPSUMäättäLahtinenMarkkanen
05.08.Hämeenlinna-KouvolaPYP
06.08.Espoo-HelsinkiNSSeUusitaloSusiHäkkilä
06.08.Hamina-SäkyläPYPTuononenLappalainen
06.08.Hamina-UlvilaPSUHeijariHeikkilä
06.08.Hamina-Joensuu 1NSSiTuononenHeijari
06.08.PuMu-PuMu akatemiaMSSeJärvinenKinnunenMarkkanen
06.08.Kuusankoski-SiilinjärviNSSi
07.08.Kuusankoski-Joensuu 1NSSi
07.08.Hamina-SiilinjärviNSSiSalmela JeHeijari
07.08.Helsinki-LoimaaNSSeYrttikoskiKoskinenKähkönen
07.08.Espoo-LahtiNSSeKönönenSusiRipatti
07.08.Kerava-PöytyäNSSeKokkonenKuusimaa JKuusimaa LKoskela
07.08.Järvenpää-HyvinkääMSSeJärvinenHarju JMustonen S
07.08.Janakkala-LappeenrantaNYPeKapanenNykänen
09.08.PuMu akatemia-HyvinkääMSSeValleniusVehmanMarkkanen
09.08.Hamina-KuusankoskiNSSiTuononenHeijari
10.08.Hamina-JyväskyläNYPeHeijariHeikkilä
10.08.Janakkala-MynämäkiNYPeKarjalainen KKoskinenSusi
10.08.Järvenpää-PuMuMSSePeltolaNykänen
11.08.Hamina-ImatraMSSiLappalainenHeijari
13.08.Hamina-HämeenlinnaPYPTuononenLappalainen
14.08.Hyvinkää-PomarkkuMSSeMustonen VHarju JMustonen S
16.08.Kouvola-HaminaPYP
16.08.Hamina-LahtiMSSiHeijariLahtinen
16.08.PuMu akatemia-JokioinenMSSeValleniusVehman
16.08.Hyvinkää-PöytyäMSSeMarkkanenKotiniemiSusi
21.08.Hämeenlinna-HaminaPYPKiljunen
31.08.Hamina-KouvolaPYPTuononenLappalainen

Otteluita yhteensä: 222 kpl